recenze zákazníků
Svatební kytice rokuSvatební kytice roku

telefon objednávky květinTelefonické objednávky květin, dekorací a dárků

Květiny Praha 10 :

267 315 217 nebo

603 589 726 (Petra Karlová)

702 412 535 (prodejna)

E-mail: karlova.p@seznam.cz


Na našich prodejnách přijímáme :

Přijímáme platební karty


Objednávat můžete ve všední den, v SOBOTU, NEDĚLI či SVÁTEK do 19 hodin.


balená květinaJak květiny předáváme. Krásnou kytici předáváme rozbalenou, s úsměvem na tváři, aby obdarovanou osobu uchvátila a překvapila...

rozvoz květinZásilková služba květin Vyberte si den i hodinu – květiny Vám doručíme dle Vašeho přání!

Darujte květiny z lásky, přátelství nebo sami sobě. On-line prodej a rozvoz květin. Vážeme a dovážíme květiny po celé ČR.
Již více než 16 let se specializujeme na řezané dárkové květiny, svatební květiny. Zaměřujeme se na vánoční výzdobu a aranžování adventních dekorací.

Dárkové květiny zasíláme každý den po celé ČR. Chcete květiny hned? Objednejte si květiny on-line a ještě dnes je můžete mít. Zajistíme Vám i expresní rozvoz – doručit květiny Vám můžeme v sobotu i v neděli večer!


Spřátelené weby:

Svatební salon Elisa

TOPlist

Podporuje mojeID

»
Památka zesnulých – DUŠIČKY

smuteční kytice, dušičky, památka zesnulýchSprávně pak dle liturgického roku - Vzpomínka na všechny věrné zemřelé, připadána 2. listopadu. V České republice je to vedle Vánoc, největším společně prožívaným dnem, který věřící i nevěřící slaví společně. Je to jeden z mála dnů, kdy si všichni vzpomeneme na údržbu hrobu a jeho výzdobu.

Památka se slaví od 10. století, v zemích s křesťanskou tradicí je zvykem během tohoto dne navštívit hřbitov a rodinný hrob, provést potřebnou údržbu, rozsvítit svíčku a položit smuteční kytici z živých květin, což má symbolizovat víru ve věčný život. Dnešní trend smutečních kytic z umělých a papírových květin, zcela nevhodných na hřbitov,jsou důkazem ztráty povědomí o původním významu této tradice. Nejvíce používaných dekorací z živých rostlin jsou dušičkové věnce z chvojí, ze slaměnek, statice a nebo vypichované mísy z rostlinného materiálu a sesazované mísy z trvalek  např. chrysanthém, vřesu či macešek.

Smuteční kytice a Smuteční věnce v našem obchodě.

smuteční květina na hrob, tvar kříže

Smuteční kytice na hrob, rakev, do obřadní místnosti

smuteční kyticeSmuteční kytice přivezeme na pohřeb nebo do obřadní místnosti. Smuteční kytice předáváme diskrétně. Naše služby zahrnují i položení smutečního věnce na hrob, věnec i kytici doplníme stuhou dle Vašeho přání.

Smuteční kytice můžeme přivést v sobotu i v neděli v rámci ČR. Objednání smuteční kytice pro víkendový rozvoz je nutný i několik dní přede. Jsme schopni doručit smuteční kytici express při objednávce přes internet nebo po telefonu.  Jsme schopni zajistit předání či položení smuteční kytice i v zahraničí.

Jaké květiny jsou vhodné do smuteční kytice?

smuteční kříž z květin mechu žaludPokud se ptáte jaké květiny jsou vhodné do smuteční kytice, tak my odpovídáme, že téměř všechny.

Můžeme Vám říci, které květiny se nejčastěji používají do smutečních vazeb kytic.

Do vypichované smuteční kytice jsou vhodné květiny např. chrysanthémi, karafiáty, gerbery, anthurie, lilie či orchideje. Vypichované smuteční kytice patří na položení (hrob, obřadní místo). Tyto květiny jsou umístěné v materiálu, který drží vodu a proto zůstanou déle čerstvé.

 

Smuteční kytice do ruky bývají vázané z květin, které déle vydrží bez vody, jedná se o nejvíce karafiáty, chrysanthémi, anthurie a lile.

smuteční kříž z květin mechu žalud list přírodní

Smuteční květina na hrbo může být i těchto materiálů: smuteční kříž z květin, mechu, žaludu, listu.